Bránou prošlo

lidí.
Jméno:
Heslo:
orlax

Získejte Firefox!

sg onlinexfire gaming simplified
Al'kesh
Al'kesh je goa'uldský bombardér. Je vybaven zbraněmi a štíty. Tyto bombardéry Goa'uldi používají k útokům na jiné planety, aby zničili pozemské jednotky nebo Toke'rské tunely. Může se na něj naložit brána.

Annubisova mateřská loď
Annubisovu mateřskou loď nechal postavit Annubis z vědomostí Antiků. Má silnější zbraně a štíty, než goa'uldské Ha'taky. Jediná loď dokáže zničit flotilu mateřských lodí. Tato loď byla zničena Baalovou flotilou na Kelowně, protože Annubisova mateřská loď má v atmosféře slabší štíty.

Apophisova mateřská loď
Jedinou stavěl Apophis na PX9-757. Měla mnohem vyspělejší zbraně a štíty než lodě Ha'tak. SG-1 se naštěstí s pomocí návleků Ataniků podařilo loď zničit. Kdyby se Apophisovi podařilo dostavit tuto loď, dobyl by zbytek galaxie, včetně Země.

Biologická zbraň
Tuto zbraň chtěl použít Apophis na Zemi prostřednictvím Teal'cova syna Rya'ca. Po ovládnutí jeho mysli mu dal dva falešné zuby, které kdyby pořádně zkousl, vypustil by se virus. Virus by se do dvou týdnů rozšířil po celé Zemi a do 24 hodin by zahubil vše živé. Naštěstí se této katastrofě zabránilo a Rya'ca se podařilo přesvědčit, že Apophis není jeho bůh.

Bojové věže
Bojové věže mají větší verzi tyčové zbraně. Celá věž se může zasunout pod zem. Věž musí ovládat jeden Jaffa. Tuto technologii použila Hathor proti SG týmu, když se chtěli dostat k bráně.

Bojový kluzák
Tento kluzák má stejné vybavení jako smrtící kluzák s tím rozdílem, že se s ním dá proletět bránou. Poprvé se SG-1 s touto technologií setkala, když je zajala Hathor. Teal'c a Hammond je s tímto letounem šli zachránit.

Časovaná bomba
Časovaná bomba je něco jako granát, jenže má o něco větší účinek. Dá se nastavit tak, aby po určité době vybuchla. Goa'uld Seth ji použil, aby zničil svou základnu na Zemi.

Death Glider (smrtící kluzák)
Death Glider je vysoce manévrovatelný goa'uldský letoun. Je vybaven větší verzí tyčové zbraně. Je schopen vesmírného letu, ale nemůže vstoupit do hyperprostoru. Má také sklopitelná křídla pro lepší uskladnění.

Energetická bariéra
Energetická bariéra je něco jako velká zeď až na to, že je průhledná. Touto bariérou nelze projít ani ji podejít pod zemí. K vytvoření silového pole je zapotřebí velkého množství energie. V dílu Otázka paměti byl zdroj energie umístěna za maketou pozemské brány.

Energie Harakasche
Tuto technologii vlastní lovci vládců soustavy. Tato zbraň dokáže nejen zabít, ale taky uspat a dočasně vymazat paměť. Slouží taky jako skener. Ashrak, který lovil Jolinara, tuto zbraň použil, aby ho zabil i s hostitelem. Sam ovšem nezemřela, ale Jolinar ano.

Feromony
Feromony použila Hathor na celé SGC (kromě žen, na které tato droga nefunguje). Když Hathor všechny infikovala, muži z SGC byli ochotni pro ni zemřít. Sam, dr. Fraiserová a Teal'c museli Hathor zlikvidovat, což se jim skoro podařilo. Hathor unikla.

Generátor štítu
Generátor vytváří obrovské množství energie, která je potřebná k vytvoření štítu kolem goa'uldské mateřské lodě. Je schopen udržet štít i před útokem jadernou hlavicí. Jack generátor zničil dvěma granáty.

Goa'uldská tabulka a čtecí zařízení
Do tabulky o velikosti dlaně se vejde blíže neurčité množství textu. Ke čtení textu je potřeba ještě jedno zařízení, kterým se otáčejí strany. Jednu takovou tabulku našel Daniel na Argosu pod Pelopsovou sochou. Pomocí Teal'ca se mu podařilo většinu přeložit a zjistit tak, proč na Argosu lidé tak rychle stárnou.

Goa'uldská ozbrojená ruka
Ozbrojená ruka se nosí na levé ruce. Může ji používat jen ten, kdo má v krvi naquadah. Dokáže odrazit člověka (nebo věc) asi na 10 metrů. Tímto zařízením se dá také zabíjet.

Goa'uldský osobní štít
Goa'uldským osobním štítem nepronikne žádná střela. Ovšem pomalu pohybující se šíp nebo šipka ano. Poprvé se s touto technologií sekala SG-1 v díle The Nox, kde ho použil Apophis, aby se ubránil zajetí.

Gravitační vězení
Do vězení nepotřebujete mříže. Stačí pouze generátor, který mění směr zemské přitažlivosti. Baal v této cele uvěznil Jacka. Cela je podlouhlého tvaru. Jakmile se do ní někdo uvězní a zapne se generátor, cela se jakoby převrátí o 90°.

Ha'tak
Ha'tak je goa'uldská mateřská lo'd. Je vybavena zbraněmi a štíty a dokáže převážet desítky letounů a asi 2 000 Jaffů. Její štíty a zbraně nejsou tak účinné jako Asgardské, ovšem goa'uldům se podařilo vytvořit štíty odolné proti zbraním z Biliskneru. Naštěstí Asgardi už používají loďě O'Neill.

Intar
Intar vynalezli Goa'uldi pro mladé Jaffy k výcviku. Nechali je na planetě s několika Jaffy (mistry), aby je učili. Místo opravdových zbraní používali Intary. Intar člověka nezabije, pouze omráčí. Je to něco jako Zat'na'ktel. Může mít jakoukoliv podobu zbraně.

Kaiusova nákladní loď
Tato loď má oproti ostatním nákladním lodím mnohá vylepšení. Napříkladn může vytvořit energetické iluze (kopie lodí,...) nebo poslat energetickou vlnu, která přetíží všechnu elektroniku v dosahu. Loď byla až donedávna v rukou Lucianovy Aliance. Vala ji ukradla a vrátila Kaiusovi, aby získala energetický usměrňovač.

Kamera
Touto kamerou natáčel goa'uld, který sloužil Heru'urovi, Teal'ca, když ho mučil, aby ho ponížil. Kamera je ve tvaru koule, po které, když se přejede rukou, začne natáčet. Natáčení se pozná podle svítícího světla.

Kanón
Tento kanón je jakousi vetší verzí tyčové zbraně. Je dokonce ještě větší než zbraně na glideru. Je velmi účinný. Při útoku na Zem (v alternativní realitě) s ním Teal'c zabil Jacka, protože mu nevěřil historku, že Daniel pochází z jiné reality.

Komunikační koule
Komunikační koule funguje jen na krátké vzdálenosti (cca několik světelných let). Přenáší obraz i zvuk. Existuje v několika verzích od průměru cca 1 metr až tak malé, že se vlezou do dlaně.

Kryogení komora
Tuto technologii měla Hathor ve své stavbě na planetě, kde zajala Jacka, Sam a Daniela. Technologie nejspíš umí člověka zmrazit. Technologii Hathor použila na uspání tří členů SG-1, aby je přesvědčila, že jsou na Zemi v roce 2075.

Léčebné zařízení
Léčebné zařízení může ovládat jen ten, kdo má v krvi stopy naquadahu. Tímto zařízením ovšem nejdou vyléčit velmi vážná zranění. Sam jej použila na Cronose, aby ho zachránila z důvodu, aby souhlasil se smlouvou s Asgardy a lidmi. Jacob Carter ho také použil na Daniela, aby ho uzdravil, když byl pod velmi silnou dávkou radiace, ale Jack ho zastavil a Daniel se povznesl.

Nish'ta
Nish'ta je vir, který člověku zatemní mozek a poté je naprosto poslušný. Seth ji použil, aby měl věřící ve svém sídle na Zemi. Tato látka se dá neutralizovat elektrickým výbojem silným na to, aby zničil vir, ale aby nezabil člověka (např. Zat'na'ktel).

Nukleární bomba
Tuto velice silnou bombu implantovala Nirrti Cassandře do těla. Po projití bránou se zařízení aktivuje a po druhém projití vybouchne. Vybuchnutí brány by způsobilo, že by se planeta stala neobyvatelnou. Když Nirrti zabila všechny obyvatele na Hance (kromě Cassandry), SG-1 ji objevila a odvedla ji na Zem. Tam v ní našli zařízení, o kterém pak zjistili, že je to bomba. Chtěli ji poslat zpět na Hanku, ale Teal'c věděl, že to je bomba a včas tomu s Jackem zabránili. Cassandru odvedli daleko od Hvězdné brány, kde se zařízení rozložilo.

Roshna
Touto látkou napájeli tajně goa'uldi Arisovu rasu, a po několika generacích se Arisova rasa bez roshny neobejde. Roshna se pije s vodou. Kdyby Aris roshnu nepil, brzy by zemřel. Aris dal jednu lahvičku Sam, aby se pokusila zjistit, jestli se dá nějak Arisuův lid osvobodit.

Sarkofág
Sarkofág má velmi účinný léčebný systém. Umí člověka omlazovat, vyléčit veškerá zranění, dokonce i oživit mrtvého. Má ovšem i své negativy. Používání vyvolává závislost a také mění chování. Proto jsou Goa'uldi tak zlí.

Šest goa'uldských očí
Šest goa'uldských očí se rozdělilo mezi vládce soustavy, včetně Raa a Hathor. Každé oko je samo o sobě mocné, ale když se jejich moc spojí, jejich síla se 10x znásobí. Annubis získal všechny oči a pak zničil Abydos, kde bylo umístěno poslední oko - Raaovo.

Šokový granát
Šokový granát používají goa'uldi proto, že nezabíjí, ale pouze omráčí. Po zasažení šokovým granátem upadnete do bezvědomí a dočasně oslepnete. Touto technologií byla SG-1 zajata na palubě Klorelovy lodi.

Tacy
Tacy jsou samočinné zbraně. Můžou vyhledávat jakýkoliv pohyb. Když Aris Boch lovil Tok\'ru (o kterém si myslel, že je to goa\'uld), tok\'ra použil Tecy před jeskyní, kde se schovával, aby se k němu Aris nedostal. Jack a Teal\'c je ale bezpečně zlikvidovaly zat\'n\'ktely.

Tel'tac
Tel'tac je goa'uldská obchodní loď. Je vybavena štíty, ale nemá žádné zbraně. Některé Tel'tacy mají i maskovací zařízení, které je zneviditelní. Mají také transportní kruhy, kterými se můžete dostat z povrchu planety do lodě na oběžné dráze nebo jinam.

Transfázový eliminátor
Transfázový eliminátor vytvořili goa'uldi pro boj s Reety. Reetové jsou neviditelní a dokáže je vycítit symbiont. Goa'uldi izolovali to co cítí a vytvořili tuto zbraň. Eliminátor dokáže Reety odhalit, ale dokáže je i zabít.

Transportní kruhy
Transportní kruhy fungují na stejném principu jako brána, jenomže na kratší vzdálenost. Jedny kruhy vás rozloží, pak vás to někam přemístí a další kruhy zase složí. Na krátkou vzdálenost (asi 10 metrů) nejsou zapotřebí druhé transportní kruhy.

Tyčová zbraň
Kromě Zat'na'ktelu u sebe nosí Jaffové také tyčovou zbraň. Je mnohem ničivější než zat'na'ktel. Vystřelí žhavou plasmu a ta likviduje vše, co jí stojí v cestě. Větší verze této zbraně bývá na smrtícím kluzáku.

Urychlovač částic
Urychlovač částit vysílá na bránu částice velmi velkou rychlostí. Sokar je použil na pozemskou bránu, aby propálil iris. Iris je umístěna 50 mikromětrů od hranice červí díry, kde se nedokáže reintegrovat hmota, ale částice ano. Částice se hromadily a iris se začla zahřívat. Naštěstí Sokar každých 38 minut musel zase zadat adresu, protže červí díra se po 38 minutách automaticky zavře. Po zavření červí díry mělo SGC šanci zadat adresu, aby Sokarovi zablokovali bránou přístup.

Usirevova loď
Usirevova loď je nejspíš starší verzí Tel'tacu. Není známo, jak je rychlá, nebo jestli má zbraně a štíty. Usirev ji použil, aby se dostal ze Země. Tato loď byla ukrytá v jednom chrámě v poušti.

UV štít
UV štít je goa'uldské zařízení, které chrání obyvatele v malém okruhu před zářením ze Slunce. K vytvoření UV štítu jsou potřeba dvě identická zařízení.

Vesmírná loď
Tato loď byla nalezena v městečku Steveston, kterou stavěly koly goa'uldů. Loď nejspíš nebyla nikdy dokončena, protože Sam, Teal'c a Jonas přerušili tajnou operaci NID. Není známo, jestli loď má štíty či zbraně, nebo jestli je schopná letu v hyperprostoru.

Vesmírná stanice Vládců soustavy
Tuto stanici využívají vládcové soustavy k vyřízení záležitostí, jako je například přijmutí nového vládce. Na této stanici měl Daniel zabít všechny vládce, ale neudělal to, protože kdyby je zabil, Annubis (který se chtěl dostat zpět mezi vládce) získal všechny jejich lodě a stal by se nejmocnějším goa'uldem všech dob. Tok'rové proto říkají, že banda válčících goa'uldů je lepší, než jeden všemocný.

Vidlička
Tato technologie nemá určitý název a ani se neví, jaký má zdroj energie. Když se hrot dotkne člověka, způsobí mu to strašnou bolet. Z očí, úst a nosu začnou svítit žluté paprsky. Když se vidlička použije na Jaffův vak se symbiontem, je schopna Jaffu i zabít. To samé platí i u goa\'ulda, když ho bodnete do krku (kde je symbiont). Tato technologie se používá hlavně pro mučení.

Vo'cume
Vo'cume se využívá k svolání Jaffů. Dá se do něj nahrát jakékoliv video. Vo'cume vytvoří obrovský hologram. SGC do vo'cumu nahrálo smrt Apophise, aby mladí Jaffové uvěřili, že je mrtvý. Ale před tím, než se cokoliv zobrazí, Apophis vytvořil svou vlastní nahrávku. Když ho Jack uviděl, řekl o něm, že je to jen obrovský kejhající Apophis.

Zařízení na stázi
Je to vlastně nádoba, která zvenku vypadá jako keramická nádoba, ale uvnitř je velmi vyspělá technologie, která je určena pro stázi goa'uldích larev. Goa'uldí larva je ve džbánu schopna přežít i nekolik tisíc let. Goa'uld Seth do jednoto džbánu uvěznil Usireva, který se později osvobodil a Eset, který umřel, když z nádoby odpadla pečeť.

Zařízení na zneviditelnění
Toto zařízení použila Nirrti na Zemi, aby zranila Cronose a Teal\'ca. Později se na ni přišlo a byla uvězněna. Tímto zařízením disponovala také Hathor, která jej použila, aby se zneviditelnila, když zajala 3 členy SG-1. Tuto technologii nejspíš obě získali zkoumáním Reetů, kteří jsou od přírody neviditelní.

Zat'na'ktel
Zat'na'ktel je základní výbavou každého Jaffy. Goa'uldi ji používají proto, že první výstřel člověka zneškodní, ale nezabije ho to. Druhý výstřel většinu lidí zabije. A třetí ho rozloží.

Zažízení na vyrábění Jaffů
Toto zařízení má hathor umístěné na břiše. Použila to na O\'Neilla, aby ho udělal svým prvním novým Jaffou. Není známo, jakého zdroje zařízení používá. Nespíš, jako každá goa\'uldská technologie, v ní bude naquadahový zdroj.

Zbraň Za'tarců
Zbraň vysílá velmi účinný laserový paprsek. Nejspíš se ovládá myslí. Zařízení je vybaveno také autodestrukčí sekvencí. Ta je dost silná na to, aby zlikvidovala vše v okolí asi jednoho metru.

Značkovací zařízení
Tímto zařízením označili Zipacnovi Jaffové tollánské iontové kanóny. Když přiletěla goa'uldská mateřská loď, zničila všechny iontové kanóny najednou. Teal'c naštěstí s Leyou schovali jeden iontový kanón a tím zachránili tollány.Copyright © 2005 | PHP, Design, SQL, CSS, RSS and Atom by Gals | www.gals.azweb.cz | Generated: 0.041 sec
Stargate, Stargate SG-1 a Stargate Atlantis jsou ochrannou známkou Showtime Inc. a MGM/UA. Všechny texty a materiály na tomto webu jsou vlastnictvím jejich autorů a bez jejich souhlasu nemohou být dále zpracovány a jinde publikovány. Za novinky a obsah uveřejněný na tomto webu ručí Jack.